9003034F0-AA10L0100
DigiKey Part Number
478-9003034F0-AA10L0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9003034F0-AA10L0100
Description
5G HIGH BAND FPC ANTENNA, 100MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 5G, IoT, LTE, M2M Flat Patch MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
KYOCERA AVX
Return Loss
-7.7dB, -7.3dB
Packaging
Box
Gain
4.2dBi, 4.3dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
MHF1
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.395GHz, 4.15GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency Range
2.1GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 5GHz