SBSGP5000153MXT
DigiKey Part Number
1608-SBSGP5000153MXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-SBSGP5000153MXTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-SBSGP5000153MXTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBSGP5000153MXT
Description
FILTER LC(PI) 0.015UF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.015µF 5 A 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Category
Values
C = 0.015µF
Manufacturer
Knowles Syfer
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
500V
Type
Low Pass
Mounting Type
Surface Mount
Filter Order
3rd
Package / Case
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Technology
LC (Pi)
Size / Dimension
0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm)
Number of Channels
1
Height
0.104" (2.65mm)
Attenuation Value
39dB @ 100MHz
Base Product Number
Current
5 A