Image for 2225J2500150FKT is not available
2225J2500150FKT
DigiKey Part Number
1608-2225J2500150FKTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225J2500150FKT
Description
MLC
Detailed Description
15 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)