2220JA250122JJTUYX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
1200 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220JA250122JJTUYX
DigiKey Part Number
1608-2220JA250122JJTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220JA250122JJTUYX
Description
CAP CER 1200PF 250VAC X7R 2220
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)