Image for 2211JA250152MJTSYX is not available
2211JA250152MJTSYX
DigiKey Part Number
1608-2211JA250152MJTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211JA250152MJTSYX
Description
CAP CER 1500PF 250VAC X7R 2211
Detailed Description
1500 pF ±20% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2211 (5728 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)