1812YA250681MJTSYX
DigiKey Part Number
1608-1812YA250681MJTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YA250681MJTSYX
Description
CAP CER 680PF 250VAC X7R 1812
Detailed Description
680 pF ±20% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)