1812YA250561KGTSYX
DigiKey Part Number
1608-1812YA250561KGTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YA250561KGTSYX
Description
CAP CER 560PF 250VAC C0GNP0 1812
Detailed Description
560 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)