1812Y6300184JXT
DigiKey Part Number
1812Y6300184JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y6300184JXT
Description
CAP CER 0.18UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.18 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1812Y6300184JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)