1812Y5000104MXTE03
DigiKey Part Number
1608-1812Y5000104MXTE03TR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1812Y5000104MXTE03CT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1812Y5000104MXTE03DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y5000104MXTE03
Description
CAP PASSTHRU 0.1UF 20% 500V 1812
Detailed Description
0.1 µF Feed Through Capacitor 500V 1812 (4532 Metric)
Category
Voltage - Rated
500V
Manufacturer
Knowles Syfer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
X7R (2R1)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Pass Through
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.083" (2.10mm)