1812JA250221KJTUYX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
220 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812JA250221KJTUYX
DigiKey Part Number
1608-1812JA250221KJTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812JA250221KJTUYX
Description
CAP CER 220PF 250VAC X7R 1812
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)