1812JA250220FGTUYS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
22 pF ±1% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812JA250220FGTUYS
DigiKey Part Number
1608-1812JA250220FGTUYSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812JA250220FGTUYS
Description
CAP CER 22PF 250VAC C0G/NP0 1812
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.189" L x 0.126" W (4.80mm x 3.20mm)