1812JA250151JJTSYX
DigiKey Part Number
1608-1812JA250151JJTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812JA250151JJTSYX
Description
CAP CER 150PF 250VAC X7R 1812
Detailed Description
150 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)