1812J5000184JDT
DigiKey Part Number
1812J5000184JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J5000184JDT
Description
CAP CER 0.18UF 500V X7R 1812
Detailed Description
0.18 µF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812J5000184JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)