1812J1K00473MXR
DigiKey Part Number
1608-1812J1K00473MXRTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1812J1K00473MXRCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1812J1K00473MXRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J1K00473MXR
Description
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1812J1K00473MXR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)