1808YA250470JGTSYS
DigiKey Part Number
1608-1808YA250470JGTSYSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808YA250470JGTSYS
Description
CAP CER 47PF 250VAC C0G/NP0 1808
Detailed Description
47 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.189" L x 0.079" W (4.80mm x 2.00mm)