1808YA250271GGTU2X | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1608-1808YA250271GGTU2XTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1808YA250271GGTU2X |
Description | CAP CER 270PF 250VAC C0GNP0 1808 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 270 pF ±2% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage |
Packaging Tape & Reel (TR) | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1808 (4520 Metric) |
Tolerance ±2% | Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |