1808YA250151MJTSYX
DigiKey Part Number
1608-1808YA250151MJTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808YA250151MJTSYX
Description
CAP CER 150PF 250VAC X7R 1808
Detailed Description
150 pF ±20% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.195" L x 0.079" W (4.95mm x 2.00mm)