1808YA250151GGTSYX
DigiKey Part Number
1608-1808YA250151GGTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808YA250151GGTSYX
Description
CAP CER 150PF 250VAC C0GNP0 1808
Detailed Description
150 pF ±2% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.195" L x 0.079" W (4.95mm x 2.00mm)