1808YA250121KKTUYX
DigiKey Part Number
1608-1808YA250121KKTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808YA250121KKTUYX
Description
CAP CER 120PF 250VAC C0GNP0 1808
Detailed Description
120 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.195" L x 0.079" W (4.95mm x 2.00mm)