1808JA250181JGTS2X
DigiKey Part Number
1608-1808JA250181JGTS2XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808JA250181JGTS2X
Description
CAP CER 180PF 250VAC C0GNP0 1808
Detailed Description
180 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X2
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)