1808JA250150JGTUYS
DigiKey Part Number
1608-1808JA250150JGTUYSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808JA250150JGTUYS
Description
CAP CER 15PF 250VAC C0G/NP0 1808
Detailed Description
15 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.189" L x 0.079" W (4.80mm x 2.00mm)