1210Y0630334JET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF ±5% 63V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y0630334JET
DigiKey Part Number
1210Y0630334JET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y0630334JET
Description
CAP CER 0.33UF 63V X7R 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1210Y0630334JET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)