1206Y6300391JET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
390 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y6300391JET
DigiKey Part Number
1206Y6300391JET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y6300391JET
Description
CAP CER 390PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y6300391JET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)