1206J0500223MXTE01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1206J0500223MXTE01 |
Description | CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.022 µF Feed Through Capacitor 50V 300 mA 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current 300 mA |
Manufacturer Knowles Syfer | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Insertion Loss 43dB @ 100MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Temperature Coefficient X7R |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Feed Through | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance 0.022 µF | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±20% | Height (Max) 0.051" (1.30mm) |
Voltage - Rated 50V | Base Product Number |