1206J0500222JDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J0500222JDT
DigiKey Part Number
1206J0500222JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J0500222JDT
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J0500222JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)