0805Y0250333MJTE07 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Image for 0805Y0250333MJTE07 is not available
0805Y0250333MJTE07
DigiKey Part Number
1608-0805Y0250333MJTE07TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y0250333MJTE07
Description
CAP FEEDTHRU 0.033UF 25V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF Feed Through Capacitor 25V 1 A 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Category
Voltage - Rated
25V
Manufacturer
Current
1 A
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Capacitance
0.033 µF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.045" (1.15mm)