SV2220BB226M101LLW-5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Novacap
In Stock: 29
Datasheet
22 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 5 L-Lead
SV2220BB226M101LLW-5
DigiKey Part Number
1763-SV2220BB226M101LLW-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SV2220BB226M101LLW-5
Description
CAP CER 22UF 100V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Low ESL (Stacked)
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Stacked SMD, 5 L-Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.575" L x 0.300" W (14.60mm x 7.62mm)
Capacitance
Thickness (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
Lead Style
L-Lead
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C