MD0402B751K250PH-EM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MD0402B751K250PH-EM |
Description | CAP CER 750PF 25V X7R 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 750 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Mfr | Temperature Coefficient |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±10% | Base Product Number |