C04BL121X-5UN-X0T
DigiKey Part Number
1763-C04BL121X-5UN-X0TTR-ND - Tape & Reel (TR)
1763-C04BL121X-5UN-X0TCT-ND - Cut Tape (CT)
1763-C04BL121X-5UN-X0TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C04BL121X-5UN-X0T
Description
CAP CER 120PF 50V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 pF 50V Ceramic Capacitor 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C04BL121X-5UN-X0T Models
Category
Applications
Mfr
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Capacitance
Thickness (Max)
0.028" (0.71mm)
Voltage - Rated
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C