1812B154K501NX110T
DigiKey Part Number
1763-1812B154K501NX110TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B154K501NX110T
Description
CAPACITOR
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)