1206B222K152NTM
DigiKey Part Number
1763-1206B222K152NTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206B222K152NTM
Description
1206 MLCC - HI VOLT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.064" (1.63mm)