D30BJ101M1BX
DigiKey Part Number
1761-1132-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D30BJ101M1BX
Description
CAP CER 100PF 100V BJ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor BJ Nonstandard SMD
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Bonding Mountable, Single Layer
Series
Applications
Packaging
Tray
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard SMD
Capacitance
Size / Dimension
0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)