D25BJ101K1BX
DigiKey Part Number
1761-1130-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25BJ101K1BX
Description
CAP CER 100PF 100V BG SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BG Nonstandard SMD
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Bonding Mountable, Single Layer
Series
Applications
Packaging
Tray
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard SMD
Capacitance
Size / Dimension
0.025" L x 0.025" W (0.64mm x 0.64mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)