T540B226K010AH8510 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric) 80mOhm @ 100kHz
T540B226K010AH8510
DigiKey Part Number
T540B226K010AH8510-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T540B226K010AH8510
Description
CAP TANT POLY 22UF 10V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
T540B226K010AH8510 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz