T530D477M004AH4095 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 10mOhm @ 100kHz
T530D477M004AH4095
DigiKey Part Number
399-T530D477M004AH4095TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T530D477M004AH4095
Description
470.UF 4.0V
Manufacturer Standard Lead Time
55 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KEMET
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
470 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
4 V