T521X226M050ATE0757280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 9
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm @ 100kHz
T521X226M050ATE0757280
DigiKey Part Number
399-T521X226M050ATE0757280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521X226M050ATE0757280
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T521X226M050ATE0757280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
50 V