T495C106K025AHE4507824 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T495C106K025AHE4507824 is not available
T495C106K025AHE4507824
DigiKey Part Number
399-T495C106K025AHE4507824TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495C106K025AHE4507824
Description
10.0UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 450mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
450mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
25 V