T493B226K010BH6420
DigiKey Part Number
399-10107-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T493B226K010BH6420
Description
CAP TANT 22UF 10% 10V 1411
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric) 700mOhm
EDA/CAD Models
T493B226K010BH6420 Models
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±10%
Ratings
COTS
Voltage - Rated
10 V
Features
High Reliability
Type
Molded
Failure Rate
B (0.1%)
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C