T491D226M035AT
DigiKey Part Number
399-8377-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-8377-1-ND - Cut Tape (CT)
399-8377-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491D226M035AT
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 700mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T491D226M035AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm