T322D475K050AT47007200
DigiKey Part Number
399-T322D475K050AT47007200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322D475K050AT47007200
Description
4.70UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
50 V