MMK5123K250J01L16.5TA18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
0.012 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial
MMK5123K250J01L16.5TA18
DigiKey Part Number
399-MMK5123K250J01L16.5TA18TB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMK5123K250J01L16.5TA18
Description
12NF25 10%V
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
160V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
250V