CKC33C562JJGAC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
5600 pF ±5% 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
CKC33C562JJGAC7210
DigiKey Part Number
399-CKC33C562JJGAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C562JJGAC7210
Description
KC-LINK 3640 5.6NF 1700VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC33C562JJGAC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)