CKC21X912KEGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21X912KEGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X912KEGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 9.1NF 1200VDC C0G
Detailed Description
9100 pF ±10% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21X912KEGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)