CKC21X473MWGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21X473MWGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X473MWGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 47NF 650VDC C0G
Detailed Description
0.047 µF ±20% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21X473MWGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)