CKC21C562KJGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21C562KJGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC21C562KJGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC21C562KJGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C562KJGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 5.6NF 1700VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5600 pF ±10% 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21C562KJGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)