CKC21C472FEGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21C472FEGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC21C472FEGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC21C472FEGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C472FEGACAUTO
Description
CAP CER 4700PF 1.2KV C0G 2220
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±1% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21C472FEGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)