CKC21C393JWGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21C393JWGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC21C393JWGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC21C393JWGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C393JWGACAUTO
Description
CAP CER 39NF 650V C0G 2220
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.039 µF ±5% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21C393JWGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)