CKC18X622KWGAC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6200 pF ±10% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CKC18X622KWGAC7210
DigiKey Part Number
399-CKC18X622KWGAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18X622KWGAC7210
Description
KC-LINK 1812 6.2NF 650VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC18X622KWGAC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)