CKC18X473MWGAC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.047 µF ±20% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CKC18X473MWGAC7210
DigiKey Part Number
399-CKC18X473MWGAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18X473MWGAC7210
Description
KC-LINK 1812 47NF 650VDC C0G
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC18X473MWGAC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)