CKC18C912MDGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
9100 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CKC18C912MDGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC18C912MDGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18C912MDGACTU
Description
KC-LINK 1812 9.1NF 1000VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC18C912MDGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)